Programmas “Latvijas skolas soma” ietvarā 2019. gada 13. novembrī 6.a., un 6.b.klases apmeklēja Ventspils koncertzāli – Latvija.

Skolēniem bija lieliska iespēja uzzināt par koncertzāles Latvija tapšanu, unikālajām iespējā, fantastiskajiem mūzikas instrumentiem.

Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja skatuves aizkulises, koncerta galvenā vadītāja kabinetu, varēja uzkāpt uz skatuves un redzēt unikālās ērģeles.

Pie unikāla mūzikas instrumenta tikusi Ventspils. Mūzikas skolas koncertzālē uzstādītas pasaulē lielākās klavieres – tās ir gandrīz piecus metrus augstas. To izgudrotāja – latviešu izcelsmes klavierbūvētāja Dāvida Kļaviņa radītais mūzikas instruments no ierastajiem atšķiras ne tikai ar savu izmēru, bet arī skanējumu.

Iepriekš pasaulē augstākās klavieres atradās Vācijā. Arī tās būvēja šo klavieru izgudrotājs Dāvids Kļaviņš, un tās ierakstītas Ginesa rekordu grāmatā. Tagad uz šo godu varēs pretendēt Ventspils.

Koncerta klavieres ir 4,7 metrus augstas. Lai sasniegtu klaviatūru, pianistam jāuzkāpj pa speciāli iebūvētām kāpnēm. Klavieru ekskluzivitāti rada rezonators un stīgu garums – garākā ir 3,9 metri.

Ar digitālās tehnikas palīdzību tika iedarbinātas Dāvida Kļaviņa klavieres, kurās ieprogrammētā dziesma lieliski piepildīja koncertzāli Latvija.

 Nelaidām izdevību garām, un paši uz skatuves dziedājām latviešu tautas dziesmu “Bēdu, manu lielu bēdu.” Skanēja lieliski!

Mūzikas skolotāja Sintija Birziņa.

Comments are closed.