Šogad arī mūsu skola izmanto EMU: Skola (www.emu.lv). Tas radīts, lai skola varētu pildīt tai uzliktās funkcijas – sekot līdzi tam, vai skolēnu emocionālais “trauciņš” neiet pāri, vai skolēna emocionālā, trauksmes, spriedzes slodze ir tāda, kas netraucē skolēna sniegumam, vai arī ir vajadzīgs kāds atbalsts no audzinātājas vai skolas puses.

Tā ietvaros reizi semestrī skolēni un jūs – vecāki – saņemsiet saites ar anketām, kur lūgsim atbildēt uz dažādiem jautājumiem.

Ar rezultātiem varēsim noskaidrot to, vai skolēns tiek galā ar savu šī brīža emocionālo slodzi, vai arī skolēnam ir pārslodze. Rezultāti ļauj saprast, kā jūtas katrs skolēns atsevišķi un visa klase kopā.

Neviens neredzēs atbildes uz konkrētiem jautājumiem, rezultāti ir pieejami tikai apkopotā veidā. Nedēļu pēc anketēšanas beigām Jūs saņemsiet e-pastā apkopotā veidā rezultātus par Jūsu bērnu.

Vairāk par to, kas ir EMU: Skola un kā tā darbojas iespējams uzzināt, noskatoties šo video: https://youtu.be/xHD3G_Gg4R4  vai lasot EMU mājaslapā: https://skolas.emu.lv/informacija-skolam/vecaki/

Skrīnings ir daļa no mācību procesa – bērna sajūtas ir svarīgas, lai saprastu, kā var palīdzēt skolēnam labāk mācīties. Sekot līdzi skolēna emocionālai labbūtībai ir ar Izglītības likumu un Izglītības standarta likumu uzlikts skolas pienākums. Ja tomēr atsakat skolēna dalību EMU skrīningā, lūdzu, informējiet par to, atbildot uz šo E-Klases ziņu. Ne skolēns, ne vecāks EMU anketu nesaņems.

——

EMU: Skolai kā instrumentam šis jau ir trešais mācību gads. Līdz šim EMU:Skola izmantota vairāk nekā 60 skolās, piedaloties ap 16 000 skolēnu un vairāk nekā 28 000 vecāku. Tas, ko rāda EMU pieredze, ka klases un skolas, kurās regulāri šādā veidā seko līdzi tam, kā jūtas skolēns, būtiski uzlabojas skolēnu labizjūta un var uzlaboties arī sekmes.

Pirms 2 gadiem EMU kā instruments tika aprobēts un validēts Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtītā pētījumā:

https://www.izm.gov.lv/lv/petijumi-0
https://www.izm.gov.lv/lv/media/14226/download