Ar lepnumu par Latviju.

1918. gada 18. novembrī tika dibināta suverēna valsts Latvijas Republika. Lai arī vēsturiski mūsu valstī noteikumus diktējušas dažādas varas, tomēr šogad aprit 105 gadi, kopš Latvijas valsts dibināšanas.

Ventspils 2. pamatskola ir Latvijas Republikas pamatizglītību nodrošinoša skola. Pie mums aug, attīstās, veidojās valsts nākamā paaudze – Latvju meitas un dēli, kuras reiz skanīgi dziedās un dejos Latviešu Dziesmas svētkos.

Šos svētkus mēs svinam un ik katrā mūsu skolniekā vēlamies vairot lepnumu, par to, ka esam latvieši, šai vietai un zemei piederīgi.

Visa skola 17.novembrī svinēja svētkus – mūsu Latvijas valsts svētkus. Svinīgā pasākumā skolā pulcējās visu klašu skolēni, skolas darbinieki un vadība, lai apstiprinātu savu piederību Latvijai un godinātu visus tos, kuri reiz šo valsti izcīnījuši, atkarojuši, noticējuši, izauklējuši.

Sarkanbaltsarkanais karogs plīvoja gan skolas pagalmā, gan atradās uz skatuves, un gandrīz katram pie krūtīm sirds pusē piesprausti. Skolēni skaitīja tautas dziesmas, Latvijai veltītu dzeju, dziedāja dziesmas un mēs visi vienojāmies Latvijas himnas dziedāšanā. Ceram, ka katra klātesošā sirdī ielija piederības un patriotisma izjūtas.

Šajos valsts svētkos Ventspils 2. pamatskola aicina būt lepniem, priecīgiem un pateicīgiem, jo mums ir par ko: sava vieta zem saules – zeme, kuru saukt par mājām – mūsu Latvija!

Comments are closed.