Ventspils 2. pamatskolā atzīmē Bišu dienu

Līga Kreicberga

Šī gada 30.maijā, tieši pirms mācību gada noslēguma, Ventspils 2. pamatskolā ar dažādām aktivitātēm, informatīviem stendiem un interaktīvām spēlēm atzīmēja Bišu dienu.

Svētku, kas godina čaklos kukainīšus, aizsākumi meklējami jau 18. gadsimta pirmajā pusē Slovēnijā. 1734. gada 20. maijā dzimis  modernās dravniecības pamatlicējs, slovēnis Antons Janšs. Godinot viņa veikumu un ieguldījumu, maijā pasaulē atzīmē Bišu dienu.

Bites ikdienā veic milzīgu darbu, kas saistīts ne vien medus vākšanu, bet arī ar apputeksnēšanu. Tiek lēsts, ka bez mazo kukaiņu nerimstošā darba, pasaulē pārtikas apjoms samazinātos par 1/3  un dzīvās radības daudzveidība samazinātos par aptuveni 200 000 sugām. Nebeidzamajā dzīvības ķēdē, bitēm ir milzīga loma.

Ventspils 2. pamatskola, kā Videi draudzīgas skolas simbola – Zaļā karoga saņēmēja, līdztekus citiem videi un ekosistēmai aktuāliem jautājumiem, skolā 30. maiju atzīmē kā Bišu dienu.

Šeit 30.maija rītā izskatījās kā īstā Bišu stropā. Lai godinātu darbīgos kukaiņus, Ekopadome, sadarbībā ar skolas pašpārvaldi un 8. klasi, skolas pagalmā bija izveidojusi dažādas stacijas, kurās interaktīvā veidā ikkatrs skolai piederīgais varēja iepazīties ar kukaiņu, īpaši bišu, dzīvei svarīgiem faktiem. 

Kopā Ventspils 2. pamatskola pagalmā bija izveidotas 20 dažādas stacijas – “Iepazīsti bitenieka darbu”, “Kukaiņu dzīve”, “Kukaiņu māja”, ”Kāpēc Ventspilī tik daudz Govju?”, spēle “Saulīte”, spēle “Cornhole”, “Atmiņas spēle”, “Veselīgs dzīvesveids”, “Kukaiņu nosaukumi”, “Apvidvārdi “ES I VENTIŠ””, “Zāļu tējas”, “Dabaszinību spēle I”, “Dabaszinību spēle II”, “Taurenītis”, “Muzikālie stāsti”, “Ūdens  brīnumi”, “Trušu dzīve”, “Ūdens  brīnumi”, “Rudens raža” un “Atjautības mīklas”.  Galvenais spēļu un uzdevumu mērķis bija aktualizēt Bišu un citu kukaiņu nozīmi pasaules Ekosistēmā, uzzināt jaunus faktus, pavadīt brīnišķīgi laiku ar skolas biedriem un apzināties savu esību kā ekosistēmas sastāvdaļu.

Bišu diena izdevās brīnišķīgi aktīva, jaunu zināšanu un iemaņu bagāta un lieliski atbilda skolas sauklim: “Kopā būt, kad prieku var gūt!”

Comments are closed.