Zaļā karoga svētki

“Par zāli pat vēl zaļāks, ir mūsu skolas laiks (…)” Tā dzied kādā dziesmā, bet šodien Ventspils 2. pamatskolā patiešām ir zaļi. Kā Imanta Ziedoņa “Zaļajā pasakā”, kad pilsētā ienāca mežs. Tas ir mūsu lepnums – jo esam videi draudzīga skola.
Pie mums šodien Zaļā karoga (ekosistēmai draudzīgas skolas simbola) pacelšanas svētki. Tagad Ventspils 2. pamatskolas pagalmā ir 2 karogu masti un līdzās Latvijas karogam diendienā plīvos arī Zaļais karogs, atgādinot, ka mēs esam daļa no dabas, un mums par to jārūpējas. Kā uzrunā Zaļā karoga pacelšanas ceremonijā teica Ventspils valstpilsētas pašvaldības deputāts, Ekoskolas padomes loceklis Didzis Ošenieks: “Lai mēs neatstātu aiz sevis pēdas mežā, lai sūnas zem mūsu pēdām zaļotu.”
Jau otro gadu sevi esam pierādījuši kā videi draudzīga skola, tāpēc šo simbolu saņemam jau otro gadu.
Mūsu skolas devīze : “Kopā būt, kad prieku var gūt!” un Zaļā karoga pacelšanu Ventspils 2. pamatskolā patiešām svinēja: ar uzrunām, ziediem un dziesmām. Tāpat kā izglītība ir ieguldījums nākotnē, gan skolēnu gan sabiedrības kopumā, tāpat arī videi draudzīga saimniekošanas un tīrāka vide ir mērķis labākai nākotnei. Tāpēc šī diena mums jāsvin visiem kopā, apzinoties savu esību kā dabas sastāvdaļai.
Kā teica Ekoskolas koordinātore Liena Rancāne: “Videi draudzīgās skolas simbols – Zaļais karogs nozīmē, ka mēs esam izpildījuši un mums jāturpina izpildīt noteiktas prasības, jāatbilst Ekoskolas noteikumiem. Un tomēr, ir tik daudz un plašas iespējas un veidi, ko un kā mēs varam darīt, lai kļūtu zaļāki!”
Šie bija svētki par labāku rītdienu; par mūsu un ikkatra līdzdalību un atbildību.
‘’(…) Nevajag daudz, vajag, lai dzīvo
viss, ko tu jūti un redzi.“
(J.Peters)

Comments are closed.